Goniophotometer: Powrót do podstaw

12 lutego, 2022 Off By admin
Zasadniczo, rolą goniofotometru jest asystent w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, funkcja tego urządzenia wzrosło, w zasadzie na skutek pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na listowie ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozkład światła. W tym artykule, mamy zamiar omówić o niektórych wspólnych zastosowań tudzież rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, kiedy zalążek światła jest jednorodne, to jest kultowy jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże doniosłość w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, o ile chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej zrozumieć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jednakowoż daje stosunek na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one przynieść ulgę w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą odciążyć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest dużo mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą przynieść ulgę w pomiarze jednorodności koloru natomiast skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tym momencie parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego grunt jest, aby poznać różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wariant urządzenia posiada stałą ośka poziomą oraz ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten model jest wyposażony w stałą oś pionową a dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, że tak jak typ A gdy i wersja B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów kategoria jednostki jest w użyciu aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii tudzież poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wersja charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, iż odmiana C jest kultowy jako struktury jednokolumnowe. Ten klasa struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl kwestia biorąc, ów kategoria jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej zaś innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe natomiast odblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był krótki deskrypcja zastosowań i typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci otrzymać w znacznym stopniu lepsze uchwycenie tych jednostek.