Niedobór pracowników przypuszczalnie stanowić doskonałą wiadomością gwoli gospodarki

28 września, 2022 Off By admin
Niedobór pracowników prawdopodobnie znajdować się doskonałą wiadomością dla gospodarki! Może, na odwrót może, firmy obudzą się a dostrzegą ważki współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy i niszczą wartość firmy, w przeciwieństwie aż do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę plus tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu zanim bankructwem, niemniej jednak owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów nim zgarnięciem sowitych premii.

Mamy brak pracowników, zaś firmy starają się zatrudnić każdego, jaki jest chętny. Niektóre firmy, jak McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska firma Loblaw tudzież jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, podczas gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy poziom skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, że stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę spośród ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, zaś ona powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników nieuchronny niedaleko tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski naraz wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu stanowić pewnym, jestem antagonistyczny opodatkowaniu zysków dzięki rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od momentu zysków. To było w sam raz. W międzyczasie moja małżonka a ja robiliśmy kupowanie w sklepie Loblaw, a pracownicy kontynuowali swoją doskonałą obsługę, niedaleko że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą zdać sobie sprawę, że kadra pierwszej linii są fundamentem firmy a odnosić się ich dobrze, oraz nie podczas gdy trybiki wyrabiające premie gwoli prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni zaś inni badacze znaleźli ostry alians pośrodku zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy natomiast ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest włość wiadomość: strategia pokazują, że niektóre firmy przełamują wzorzec zaś traktują pracowników z szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – owo tylko niektóre z nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają zbliżający się trymestr jako nagrodę, tedy wykorzystują pracowników natomiast fałszują wyniki za następny kwartał. Powtarzam: jestem wrogi opodatkowaniu biznesu z wykorzystaniem rząd. Jednak popieram ustawa Bidena Build Back Better odnośnie do opodatkowania wykupu akcji, jaki został przyjęty z wykorzystaniem Izbę i jest rozpatrywany dzięki Senat, nawet jeśli być może dysponować na to samo delikatny istotność na okup akcji. Firmy nie powinny wyjawiać miliardów na okup akcji, zarazem wyzyskując pracowników.

Firmy powinny opisywać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy z wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór może obejmować efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni także podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest zaprzestanie wykupu przy użyciu pięć lat po zwolnieniach. Kierownictwo także nie powinno dostawać premii w ciągu pięciu lat od chwili zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, kto zwiększa premie prezesów.

Zniknął kapitalizm interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) proszek rewelacja w 2019 roku tudzież zdecydował, że maksymalizacja wartości w celu akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta świadectwo z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, iż BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy oraz ekspresowo je porzucił tudzież wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii później odchodzili od tych frazesów.